Sağlık Haberleri

11 Mayıs Güncel Corona Vaka ve Ölüm Sayısı!

11 mayıs türkiye koronavirüs vaka ve ölüm sayısı

11 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı koronavirüs tablosu sizlerle.

Corona virüs yeni olay rakamı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından söylendi. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 11 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu

türkiye koronavirüs 11 mayıs vaka ve ölüm
türkiye koronavirüs 11 mayıs vaka ve ölüm

Corona virüs olay rakamı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyuruluyor. Türkiye’de ilk hadisenin görüldüğü 11 Mart tarihinden 11 Mayıs ‘a kadar iki aylık süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 139 bin 771’e yükseldi.

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜS VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 138 bin 657 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 139771’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 11 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 3841‘e yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta rakamı 1.126, Toplam entübe hasta rakamı 578 olarak öğreniliyor. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı 95.780 olarak açıklandı.

türkiye günlük koronavirüs tablosu
Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün twitterda yaptığı açıklamada : ” Tedbirlere uyarsak, yeni vaka sayımız, yakında günde 1.000’den daha az olacak. Yoğun bakım ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı azalmaya devam ediyor. Bugünkü vefat sayımız 55. Tedbirsizliğin bedelinin ağır olduğunu unutmayalım. ” dedi.

Ayrıca korona virüs 11 Mayıs ‘tan itibaren açılan alışveriş merkezleri ile ilgili vatandaşları uyardı. Attığı twitte şunlar yazmaktaydı: ” Bugün, AVM önlerinde uzun kuyruklar, AVM kapılarında yığılmalar oluştu. Sosyal mesafe kuralına çoğunlukla uyulmadı. Maske takmayanlara bile rastlandı. Ne maske, ne sosyal mesafe, tek başına koruyucu değil. Tedbirler tam olmalı. Risk devam ediyor. Mecbur değilsek evde kalalım.”

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir