Sağlık Haberleri

11 Nisan Güncel Corona Vaka ve Ölüm Sayısı!

Türkiye Corona Vaka Sayısı Güncel

11 Nisan Güncel Corona Vaka ve Ölüm Sayısı!

Corona virüs yeni olay rakamı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından söylendi. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve olay rakamları açıklandı. Söylenen son olay rakamları yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 11 Nisan tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri.

11 Nisan Corona Vaka Sayısı

Corona virüs olay rakamı her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyuruluyor. Türkiye’de ilk hadisenin görüldüğü 11 Mart tarihinden 11 Nisan ‘a bütün bir aylık zaman geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 47.029’a yükseldi.

11 nisan vaka ve ölüm sayısı

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜS VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 47 bin olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 52.167’ye yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 11 Nisan‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 1.101‘e yükseldi Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta rakamı 1.626, Toplam entübe hasta rakamı 1.021 olarak öğreniliyor. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı 2.965 olarak açıklandı.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir