Sağlık Haberleri

12 Mayıs Güncel Corona Vaka ve Ölüm Sayısı!

12 Mayıs Türkiye koronavirüs vaka ve ölüm sayısı

12 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı koronavirüs tablosu sizlerle.

Corona virüs yeni açıklanan vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 12 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu:

türkiye 12 mayıs vaka ve ölüm sayısı
türkiye 12 mayıs vaka ve ölüm sayısı

Corona virüs olay rakamı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyuruluyor. Türkiye’de ilk hadisenin görüldüğü 11 Mart tarihinden 12 Mayıs ‘a kadar iki aydan daha fazla bir süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma ”evde kal ” sloganı doğrultusunda konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 141 bin 475’e yükseldi.

TÜRKİYE’DE TOPLAM CORONA VİRÜS VAKA ve ÖLÜM SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 139 bin 771 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 141475’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 12 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 3894‘e yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta sayısı 1.045 e düşerken, Toplam entübe hasta rakamı 576 ya gerilediği öğrenildi. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı 98.889 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün 12 Mayıs’ta twitterda bulunan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi : ” Yeni vaka sayısındaki artış öngörülebilir sınırlarda. TOPLAM VAKALARIN %70’İ İYİLEŞMİŞ DURUMDA. Yoğun bakım hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Maske + sosyal mesafe: Virüse karşı gücümüz bu! Risk kalabalık ortamlarda. Uzak duralım. ” dedi.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir