Sağlık Haberleri

13 Mayıs Güncel Corona Vaka ve Ölüm Sayısı!

13 Mayıs Türkiye koronavirüs vaka ve ölüm sayısı

13 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü kaç vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı oldu koronavirüs tablosu şu şekilde:

Corona virüs yeni açıklanan vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 13 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu:

13 mayıs vaka ve ölüm sayısı türkiye
13 mayıs vaka ve ölüm sayısı türkiye

Korona virüs vaka sayısı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmakta. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden 13 Mayıs ‘a kadar iki aydan daha fazla bir süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma ”evde kal ” sloganı doğrultusunda konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 143 bin 114’e yükseldi.

TÜRKİYE’DE TOPLAM KORONA VİRÜS VAKA ve ÖLÜM SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 141 bin 475 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 143114’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 13 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 3952‘e yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta sayısı 998 e düşerken, Toplam entübe hasta rakamı 535 e gerilediği öğrenildi. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı 100.000 sınırını geçerek 101715 e yükseldiği bakan Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Yeni gelen veriler doğrultusunda Koronovirüs tablo eğrisi şu şekil haline geldi:

13 mayıs koronavirüs günlük tablosu
13 mayıs koronavirüs günlük tablosu

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün 13 Mayıs’ta twitterda bulunan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaş ile şunları paylaştı : ” YOĞUN BAKIMDAKİ HASTA SAYIMIZ İLK KEZ 1.000’in altına düştü. İyileşen hasta sayımız 100.000’i aştı. Toplam test sayımız yaklaşık 1,5 milyon. Virüse karşı asıl gücümüz: Maske + 1,5 Metre sosyal mesafe. Risk, en çok kalabalık ortamlarda. Uzak duralım. ” dedi.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir