Sağlık Haberleri

18 Mayıs Koronavirüs Vaka ve Ölüm Sayısı

18 Mayıs vaka ve ölüm sayısı koronavirüs türkiye

18 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü kaç vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı oldu koronavirüs tablosu şu şekilde:

Corona virüs yeni açıklanan vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 18 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu:

18 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısı türkiye
18 mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısı Türkiye

Korona virüs vaka sayısı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmakta. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden 18 Mayıs ‘a kadar iki ay bir haftalık bir süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma ”evde kal ” sloganı doğrultusunda konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 150 bin sınırını aşarak 150593’e yükseldi.

TÜRKİYE’DE TOPLAM KORONA VİRÜS VAKA ve ÖLÜM SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 148 bin 067 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 150593’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 18 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 4171‘a yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta sayısı 903‘e düşerken, Toplam entübe hasta rakamı 463 e gerilediği öğrenildi. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı birkaç gün önce 110.000 sınırını geçerek 111577 ‘ye yükseldiği bakan Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Yeni gelen veriler doğrultusunda Koronovirüs tablo eğrisi şu şekil haline geldi:

türkiye 18 mayıs koronavirüs tablosu
türkiye 18 mayıs koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca Hangi Açıklamalarda bulundu?

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün 18 Mayıs‘ta twitterda bulunan sosyal medya hesabından günlük vaka ve ölüm sayılarını açıklarken vatandaş ile şunları paylaştı : ” Yoğun bakıma ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı azalmaya devam ediyor. Vaka sayısı öngörülebilir düzeyde seyrediyor. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Yarın evde kalalım.” dedi.

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı mı ilan edildi?

Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün bayramda arefe gününden itibaren 81 ilde sokağa çıkma yasağını duyurdu.

Tagged , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir