Sağlık Haberleri

20 Nisan Güncel Corona Vaka ve Ölüm Sayısı!

Türkiye Corona Virüs Vaka Sayısı Son Dakika

20 Nisan Güncel Corona Vaka ve Ölüm Sayısı!

Corona virüs yeni olay rakamı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından söylendi. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve olay rakamları açıklandı. Söylenen son olay rakamları yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 20 Nisan tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri.

Corona virüs olay rakamı her gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyuruluyor. Türkiye’de ilk hadisenin görüldüğü 11 Mart tarihinden 20 Nisan ‘a bütün bir aylık zaman geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 90.980’e yükseldi.

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜS VAKA SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 86 bin olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 90.980’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 20 Nisan‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 2.140‘a yükseldi Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta rakamı 1.909, Toplam entübe hasta rakamı 1.033 olarak öğreniliyor. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı 13.430 olarak açıklandı.

Dr Fahrettin Koca : Bugün 1454 hastamız daha şifa buldu. En az virüs kadar ısrarcı olmalıyız. Bu savaşı; sağlık ordumuzun özverisi ve tedbirlere bağlılıktaki ısrarımızla kazanacağız.

Tagged , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir