Sağlık Haberleri

24 Mayıs Koronavirüs Vaka ve Ölüm Sayısı

24-Mayıs-vaka-ve-ölüm-sayısı-koronavirüs-türkiye

24 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü kaç vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı oldu koronavirüs tablosu şu şekilde:

Corona virüs yeni açıklanan vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 24 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu:

Türkiye 24 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısı
Türkiye 24 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısı

Korona virüs vaka sayısı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmakta. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden 24 Mayıs ‘a kadar iki ay on günlük bir süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma ”evde kal ” sloganı doğrultusunda konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı birkaç gün önce 150 bin sınırını aşarak 154500’e yükseldi.

TÜRKİYE’DE TOPLAM KORONA VİRÜS VAKA ve ÖLÜM SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 153 bin 548 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 156.827’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 24 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 4.340‘a yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta sayısı 769‘a düşerken, Toplam entübe hasta rakamı 385e gerilediği öğrenildi. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı birkaç gün önce 110.000 sınırını geçerek 118.694‘e yükseldiği bakan Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Yeni gelen veriler doğrultusunda Koronovirüs tablo eğrisi şu şekil haline geldi:

Türkiye 24 Mayıs koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca Hangi Açıklamalarda bulundu?

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün 24 Mayıs‘ta twitterda bulunan sosyal medya hesabından günlük vaka ve ölüm sayılarını açıklarken vatandaş ile şunları paylaştı : ” İYİLEŞEN TOPLAM HASTA SAYISI 120 BİNE YAKLAŞTI. Yeni vaka sayısında değişkenlik öngörülen düzeyde. Yoğun bakım desteğine ihtiyaç giderek azalıyor. Riskin daha da düşmesi, güçlü tedbirle mümkün. GÜÇLÜ TEDBİR, sosyal hayatta hep birlikte alınacak tedbirdir. ” dedi.

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir