Sağlık Haberleri

26 Mayıs Koronavirüs Vaka ve Ölüm Sayısı

26 Mayıs Vaka ve Ölüm Sayısı

26 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü kaç vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı oldu koronavirüs tablosu şu şekilde:

Corona virüs yeni açıklanan vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 26 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu:

Türkiye 26 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısı
Türkiye 26 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısı

Korona virüs vaka sayısı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmakta. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden 26 Mayıs ‘a kadar iki ay on günlük bir süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma ”evde kal ” sloganı doğrultusunda konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı birkaç gün önce 150 bin sınırını aşarak 158.762’e yükseldi.

TÜRKİYE’DE TOPLAM KORONA VİRÜS VAKA ve ÖLÜM SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 157 bin 814 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 158.762’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 26 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 4.397‘e yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta sayısı 739‘a düşerken, Toplam entübe hasta rakamı 338e gerilediği öğrenildi. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı birkaç gün önce 110.000 sınırını geçerek 121.5075‘e yükseldiği bakan Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Yeni gelen veriler doğrultusunda Koronovirüs tablo eğrisi şu şekil haline geldi:

Türkiye 26 Mayıs koronavirüs tablosu
Türkiye 26 Mayıs koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca Hangi Açıklamalarda bulundu?

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün 26 Mayıs‘ta twitterda bulunan sosyal medya hesabından günlük vaka ve ölüm sayılarını açıklarken vatandaş ile şunları paylaştı : “İYİLEŞEN HASTA SAYISINDA, bugün önemli bir artış var. Yoğun bakım ve Entübe hasta sayısında ise azalma devam ediyor. Elde edilen başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu. Yeni hayat tarzımız: KONTROLLÜ SOSYAL HAYAT, hep birlikte tedbir.” dedi.

Tagged , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir