Sağlık Haberleri

Düğün Sezonu Açıklaması: 11 Temmuz’dan Sonra Organizasyonlar Yapılabilir

11 Temmuz'dan sonra düğün organizasyonlarının yapılabileceğini söyledi

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Özkan’dan Düğün Sezonu Açıklaması: ’11 Temmuz’dan Sonra Organizasyonlar Yapılabilir’

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Seçil Özkan, herkesin dilinden düşmeyen o merakla beklediğimiz ‘düğün sezonu ne zaman açılacak‘ sorusuyla alakalı bir açıklamayı bizlere sundu. Özkan, her şey yolunda gittiği takdirde alınan tedbirlere de harfiyen uyulursa, 11 Temmuz’dan sonra düğün organizasyonlarının yapılabileceğini söyledi. 

Düğün sezonu ne zaman açılacak?

Düğün sezonu ne zaman açılacak?
Düğün sezonu ne zaman açılacak?

Koronavirüs salgını gibi uzun bir süreç boyunca, en çok merak edilen konular arasında elbette ki düğünlerin ne zaman yapılabileceği konusu geliyor. Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Seçil Özkan, CNN Türk’te sunucu Başak Şengül’ün, “Düğün sezonu ne zaman açılacak?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Normalleşme takviminin 8. haftası yani 11 Temmuz’dan sonra da bu tür toplu düğün organizasyonları yapılabilir. Bunlar yapılırken de maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Ancak bu söylemlerimin hepsi rakamlara bağlı”

Organizasyonlar 50 kişilik olabilir.

Düğün'e kaç kişi katılabilir?
Düğün’e kaç kişi katılabilir?

Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bilim Kurulu’nda temel olarak sadede gelirsek şunu konuştuk. Bilimsel yayınlara dayalı olarak ilk normalleşme adımlarının ardından adım adım neler açılabilir onu konuştuk. Ancak bu söyleyeceklerim salgın seyrinin aşağı yönlü hareketiyle mümkün. Her şey yolunda gider ve salgın eğrisi aşağı yönlü giderse normalleşme takviminin başladığı tarihten itibaren ilk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir”

Güncel olarak koronavirüs , Sağlık Çalışanları ,güncel sağlık haberleri içeren yan kategorimiz olarak Sağlık Haberleri bölümünü takip ederek haberdar kalabilirsiniz.

Doktorhane

Tagged , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir