Sağlık Haberleri

Türkiye Koronavirüs 15 Mayıs Vaka ve Ölüm Sayısı

15 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü kaç vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı oldu koronavirüs tablosu şu şekilde:

Corona virüs yeni açıklanan vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 15 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu:

15 mayıs vaka ve ölüm sayısı koronavirüs
15 Mayıs vaka ve ölüm sayısı koronavirüs

Korona virüs vaka sayısı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmakta. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden 15 Mayıs ‘a kadar iki aydan dört gün fazla bir süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma ”evde kal ” sloganı doğrultusunda konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 146 bin 457’ye yükseldi.

TÜRKİYE’DE TOPLAM KORONA VİRÜS VAKA ve ÖLÜM SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 144 bin 749 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 146457’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 15 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 4055‘e yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta sayısı 944 e düşerken, Toplam entübe hasta rakamı 490 a gerilediği öğrenildi. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı 100.000 sınırını geçerek 106133 a yükseldiği bakan Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Yeni gelen veriler doğrultusunda Koronovirüs tablo eğrisi şu şekil haline geldi:

türkiye 15 mayıs koronavirüs tablosu vaka ve ölüm
türkiye 15 mayıs koronavirüs tablosu vaka ve ölüm

Sağlık Fahrettin Koca Hangi Açıklamalarda bulundu?

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün 15 Mayıs‘ta twitterda bulunan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaş ile şunları paylaştı : ” Yoğun bakım ve entübe hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Test sayımız düne göre fazla. Vaka sayımızda kısmi artış var. Yeni hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, yani hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1, 5 metre Sosyal Mesafe” dedi.

Tagged , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir