Sağlık Haberleri

Türkiye Koronavirüs 16 Mayıs Vaka ve Ölüm Sayısı

Türkiye Koronavirüs 16 Mayıs Vaka ve Ölüm Sayısı

16 Mayıs koronavirüs vaka ve ölüm sayısını Sağlık bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca açıkladı. Bugünkü kaç vaka ve ölüm sayısı, yoğun bakım, entübe, test sayısı oldu koronavirüs tablosu şu şekilde:

Corona virüs yeni açıklanan vaka sayıları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Türkiye’de son 24 saatte yapılan toplam test ve vaka sayıları verileri açıklandı. Söylenen son vaka verileri yurttaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Peki Türkiye’de son 24 saatte kaç yeni vaka ortaya çıktı. İşte 16 Mayıs tarihinde ortaya çıkan yeni corona virüs vaka ve ölüm sayıları verileri tablosu:

16 mayıs vaka ve ölüm sayısı koronavirüs
16 mayıs vaka ve ölüm sayısı koronavirüs

Korona virüs vaka sayısı her gün Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca tarafından tertip edilen basın buluşması veya sosyal medya hesapları üzerinden duyurulmakta. Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart tarihinden 16 Mayıs ‘a kadar iki aydan dört gün fazla bir süreç geçti. Corona virüsün Türkiye’de ortaya çıkmasının ardından bir hayli firma ”evde kal ” sloganı doğrultusunda konuttan çalışma programına adım atarken yetkililerde bazı mevzularda önlemler almaya başladı. Alınan önlemler geride kalan zaman zarfında Türkiye’de toplam corona virüs vaka sayısı 148 bin 067’ye yükseldi.

TÜRKİYE’DE TOPLAM KORONA VİRÜS VAKA ve ÖLÜM SAYISI KAÇ OLDU?

Türkiye’de corona virüs vaka sayısı 146 bin 457 kişi olarak biliniyordu. Bugün söylenecek olan son vaka sayılarının ardından bu rakamın 148067’e yükseldi. Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde ortaya çıkan ve bugün 16 Mayıs‘a kadar corona virüs sebebiyle yaşamını kaybedenlerin sayısı 4096‘ya yükseldi. Yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden hasta sayısı 906 ya düşerken, Toplam entübe hasta rakamı 474 e gerilediği öğrenildi. Bugüne kadar corona virüsten iyileşen hasta rakamı birkaç gün önce 100.000 sınırını geçerek 108137 a yükseldiği bakan Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Yeni gelen veriler doğrultusunda Koronovirüs tablo eğrisi şu şekil haline geldi:

koronavirüs-16-mayıs-türkiye-tablosu
koronavirüs 16 Mayıs türkiye tablosu

Sağlık Fahrettin Koca Hangi Açıklamalarda bulundu?

Sağlık Bakanı sayın Doktor Fahrettin Koca’nın bugün 16 Mayıs‘ta twitterda bulunan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaş ile şunları paylaştı : ” Yoğun bakım hasta sayımızla yoğun bakıma giren hastalarımızdan vefat edenlerin oranı azalıyor. İyileşme hızındaysa öngörülebilir bir yavaşlama var. Koronavirüsün yayılmasına karşı verdiğimiz mücadelede evde kaldığımız günlerin rolü çok büyük. Evde kalalım.’ dedi.

Tagged , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir